Marka MyPhone dla Skolimowa

Pod koniec grudnia miał swą premierę audiobook z „Najpiękniejszymi baśniami świata”, czytanymi przez Jana Nowickiego oraz znakomitych aktorów z Domu Artystów Weteranów w Skolimowie: Eugenię Herman, Danutę Gallert, Halinę Kowalską, Włodzimierza Nowaka i Andrzeja Szopę. To wyjątkowe wydawnictwo można otrzymać kupując jeden z klasycznych telefonów marki myPhone. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz mieszkańców DAW w Skolimowie.

Audiobook to kolejny element kampanii społecznej „Bo najważniejszy jest głos. Usłysz Skolimów”, której ideą jest zwrócenie uwagi na niezwykle ważną kwestię podtrzymywania i pielęgnowania relacji z bliskimi. To właśnie głos i rozmowa sprawiają, że mamy szansę być codziennie obok tych, którzy są dla nas ważni. W ramach projektu myPhone wspiera także Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, który w tym roku świętuje 90-lecie swojego istnienia. Ambasadorem kampanii jest aktor Jan Nowicki.

Na audiobooku znalazły się baśnie: „Roszpunka” (Jacob i Wilhelm Grimm) – czyta Jan Nowicki, „Śpiąca Królewna” (Charles Perrault) – czyta Danuta Gallert, „Kot w Butach” (Charles Perrault ) – czyta Włodzimierz Nowak, „Brzydkie Kaczątko” (Hans Christian Andersen) – czyta Eugenia Herman, „Śnieżka” (Jacob i Wilhelm Grimm) – czyta Halina Kowalska, „Calineczka” (Hans Christian Andersen) – czyta Andrzej Szopa, „O czterech muzykantach z Bremy” (Jacob i Wilhelm Grimm) – czyta Włodzimierz Nowak
Bajki można pozyskać na dwa sposoby, a otrzyma je ten, kto:

nabędzie w okresie od 11 grudnia 2017 r. do 31 marca 2018 r. telefon klasyczny marki myPhone (wraz z nim w opakowaniu znajduje się specjalny kod uprawniający do pobrania audiobooka (

zakupi audiobook w księgarni Publio.pl (koszt jednego egzemplarza to tylko 9,90 zł) – a cały dochód ze sprzedaży zasili konto Fundacji Domu Artystów Weteranów w Skolimowie.

Kulisy powstania audiobooka: https://youtu.be/QhvFngfgbWg

Szczegóły: www.myphone.plwww.publio.pl/myphone.html

MARCE myPhone DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE DOMU!

Z żalem zawiadamiamy

W Domu Artystów Weteranów Scen Polskich odeszła BARBARA WAŁKÓWNA  aktorka teatralna i filmowa, ceniony pedagog szkół teatralnych w Łodzi i Krakowie. Występowała w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach, Teatrem Śląskim im. Wyspiańskiego w Katowicach. Od 1960 roku związana ze scenami łódzkimi.

Widzowie zapamiętają Ją nie tylko z licznych ról teatralnych, ale też z głosu którego udzieliła postaci Jej Ekscelencji w filmie „Seksmisja”.

Żegnamy Panią Barbarę w imeniu społeczności Skolimowa.

10.08.1979 „Aktorzy prowincjonalni” Agnieszki Holland

Dzisiaj mija trzydzieści osiem lat od premiery filmu „Aktorzy prowincjonalni” w reżyserii Agnieszki Holland.

Monotonne życie zespołu teatralnego w prowincjonalnym mieście bulwersuje wiadomość o przyjeździe znanego reżysera z Warszawy. Z przygotowanym przez niego przedstawieniem dramatu Wyspiańskiego „Wyzwolenie” zespół ma wystąpić na festiwalu teatrów regionalnych. Główną rolę Konrada otrzymuje najzdolniejszy w zespole – trzydziestoletni Krzysztof. Jest to dla niego życiowa szansa. Niestety, szybko okazuje się, że młody reżyser traktuje pracę w teatrze jako jeden ze szczebli na drodze kariery, że nie ma nic do powiedzenia, a strojąc sztukę w prymitywny „awangardyzm” jednocześnie zaprzepaszcza ideową wymowę dzieła. Krzysztof buntuje się przeciwko temu, ale jest bez szans: jest tylko aktorem i musi grać…

POLECAMY!

25.01.1975 roku

Po kilkuletnim remoncie, a właściwie całkowitej przebudowie, otwarto warszawski Teatr Powszechny pod kierownictwem Zygmunta Huebnera. Nowy zespół znakomicie zaprezentował się w premierze otwarcia Sprawie Dantona Stanisławy Przybyszewskiej, w reżyserii Andrzeja Wajdy i scenografii Krystyny Zachwatowicz; w roli Robespierre’a wystąpił Wojciech Pszoniak, Dantonem był Bronisław Pawlik, obok nich m.in. Elżbieta Kępińska, Władysław Kowalski, Stanisław Zaczyk, Olgierd Łukaszewicz, Leszek Herdegen, Kazimierz Kaczor, Franciszek Pieczka i Krzysztof Majchrzak oraz debiutujący wówczas na warszawskiej scenie: Ewa Dałkowska, Joanna Żółkowska i Mariusz Benoit.