Urodziny tancerki Teresy Kujawy!

Teresa Kujawa, legenda wrocławskiej opery, skończyła 90 lat. Była choreografką, tancerką, pedagogiem. Reżyserowała przedstawienia w całym kraju, dla wielu artystów jest wzorem do naśladowania.

Teresa Kujawa przygodę ze sceną rozpoczęła 70 lat temu we wrocławskiej operze. Najpierw jako tancerka, potem nauczycielka baletu. Pod koniec kariery zajęła się choreografią.

W uroczystości 90-tych urodzin Artystki wzięli udział: Sławomir Pietras – Prezes Zarządu, Sylwester Kostecki – Członek Zarządu i Emil Wesołowski – nowy Ambasador Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich.

Fundacja z radością przekazała Maestrze wsparcie finansowe na rehabilitację!

A tak wspomina wczorajsze wydarzenie Emil Wesołowski „Pani Profesor zaśpiewała arię „z płaszczem”, i powiedziała wzruszający wiersz napisany dla Niej przed 75-laty przez Jej profesora baletu.! Było mnóstwo kwiatów , mnóstwo tortów, życzeń i wzruszeń!!!!!!!!!!!”